W sobotnie przedpołudnie, 19 maja 2018 roku, spotkamy się już po raz piąty na katowickim Osiedlu Witosa. Plac Świętego Herberta i okolice staną się areną zmagań kilkuset biegaczy, wśród których znajdą się niepełnosprawni mieszkańcy Osiedla i katowiczanie z innych dzielnic.

 

Program biegu, któremu patronują Marek i Leszek Turscy – nieżyjący, niepełnosprawni synowie Teresy Turskiej, założycielki naszego Stowarzyszenia – obejmuje:

  • 09:30 – zapisy uczestników biegu, odbieranie oświadczeń i wydawanie numerów startowych
  • 11:00 – START
  • 11:30 – występy uczestników WTZ „Akcent” oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi i Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach
  • 12:00 – losowanie nagród i upominków rzeczowych
  • 12:30 – bezpłatna grochówka przygotowana przez Zespół Szkół Prywatnych w Katowicach

Impreza jest wspólnym, charytatywnym przedsięwzięciem Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Akcent”, Warsztatu Terapii Zajęciowej „Akcent” – pomysłodawców i głównych organizatorów biegu – oraz partnerów:

Wsparcia i pomocy w przygotowaniu i realizacji biegu udzielają również:

Zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich mieszkańców Osiedla Witosa i innych dzielnic naszego miasta – WSTĘP WOLNY

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Miasta Katowice i objęty patronatem medialnym Telewizji Katowice, Radia Katowice oraz Portalu Nasze Witosa-Załęże.

Plakat 5. Osiedlowego Biegu Integracyjnego im. Braci Marka i Leszka Turskich

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four + six =