Pan Marek Kościelny, przyjaciel naszego Stowarzyszenia, radny i wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Witosa, samorządowiec i społecznik znany od lat z bezinteresownych działań na rzecz dzieci, osób z niepełnosprawnościami i lokalnej społeczności, odebrał wczoraj podczas uroczystej śląskiej Gali 100-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci honorową odznakę „Przyjaciel Dziecka”.

To wysokie, honorowe odznaczenie nadawane jest przez TPD osobom szczególnie zasłużonym w realizacji celów, które od 1919 roku przyświecają tej szacownej organizacji.

Wzruszony społecznik w krótkiej mowie podziękował obecnym na sali reprezentacyjnej Restauracji „Gościnna” w Kaletach Małżonce, Dzieciom oraz Pani Teresie Turskiej i Panu Krzysztofowi Śnioszkowi z naszego Stowarzyszenia.

W śląskiej Gali 100-lecia TPD, której patronowała Pani Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama RP, wzięło udział blisko dwustu przedstawicieli parlamentarzystów z naszego regionu – w tym nowo wybranych eurodeputowanych – samorządów lokalnych i Samorządu Województwa Śląskiego, Oddziału Śląskiego PFRON, przedsiębiorstw i instytucji wspierających TPD oraz zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych.

Panu Markowi z głębi serca gratulujemy otrzymanego, w pełni zasłużonego odznaczenia TPD i serdecznie dziękujemy za wieloletnie, bezinteresowne wsparcie i ogromne, czułe serce, jakie okazuje naszym niepełnosprawnym podopiecznym i dzieciom.

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + nine =