Niebywałym sukcesem i frekwencyjnym rekordem zakończył się sobotni, szósty już Osiedlowy Bieg Integracyjny im. Braci Marka i Leszka Turskich. Na linii startu stawiło się blisko 400 mieszkańców Osiedla Witosa, w tym liczna grupa dzieci i osób z niepełnosprawnościami.

Dzięki wsparciu i uprzejmości Pani Prezes Agnieszki Wójcik-Podgórskiej i pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Załęska Hałda”, Redaktora Naczelnego Romana Hojdysa i Redakcji Portalu Nasze Witosa-Załęże oraz Pana Dyrektora Dariusza Zająca z Wydawnictwa CRUX – które, jak co roku, wydrukowało „pro bono” kilkaset plakatów promujących naszą imprezę – o wydarzeniu mówiło się na całym Osiedlu, a zainteresowani mieszkańcy dopytywali o nie na kilka tygodni przed terminem.

Od godziny 9-tej przy stolikach, przy których pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Katowicach pod kierunkiem Pana Dyrektora Mariana Szklarza wydawali sprawnie numery startowe – dziękujemy Panu Prezesowi Arkadiuszowi Follertowi i Biuru Rachunkowemu FRESZ za sponsorowanie ich druku – ustawiła się długa kolejka amatorów biegania.

Dyrektor i pracownicy PPP nr 1 wydają numery startowe_fot. Krzysztof Śnioszek

Zawodników, którzy stawili się na linii startu o godzinie 10:30, pobłogosławił Proboszcz Parafii na Witosa Ks. Józef Grygier, a ich zmagania obserwowali, między innymi, goście i przedstawiciele organizatorów:

Ks. Proboszcz Józef Grygier udziela błogosławieństwa_fot. Krzysztof Śnioszek

Zawodnicy przygotowują się do startu_fot. Krzysztof Śnioszek

Od lewej: ks. Józef Grygier, radny Marek Kościelny, Teresa Turska, red. Roman Hojdys, nadkom. Marcin Wieczorkiewicz_fot. Krzysztof Śnioszek

Na mecie Biegu nasi goście i przedstawiciele współorganizatorów wręczali wszystkim pamiątkowe medale ufundowane przez Urząd Miasta Katowice dzięki staraniom Pana Radnego Krzysztofa Krausa z Rady Miasta Katowice i życzliwemu wsparciu Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM Pana Sławomira Witka – obu Panom serdecznie dziękujemy!

Radny Krzysztof Kraus i ks. Józef Grygier wręczają medale_fot. Krzysztof Śnioszek

Wręczanie medali – na pierwszym planie radny Krzysztof Kraus_fot. Krzysztof Śnioszek

Całą imprezę prowadził z niezwykłą wprawą niezastąpiony w tej roli Pan Grzegorz Machalica z Zespołu Szkół Prywatnych „Szkoła Jak Dom”.

Imprezę prowadził Pan Grzegorz Machalica_fot. Krzysztof Śnioszek

Przy okazji Biegu Śląskie Stowarzyszenie Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Akcent” wyróżniło Dyplomami 25-lecia – w uznaniu zasług w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami – kilkoro swoich Przyjaciół:

  • Radnego Marka Kościelnego – Wiceprzewodniczącego Zarządu Osiedla Witosa, któremu organizatorzy Biegu serdecznie pogratulowali również zaszczytnej odznaki i tytułu „Przyjaciela Dziecka” przyznanych z okazji 100-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
  • Redaktora Naczelnego Romana Hojdysa i Redakcję Portalu Nasze Witosa-Załęże
  • Panią Elżbietę Wolny – zasłużoną działaczkę społeczną i byłą Członkinię Zarządu Stowarzyszenia
  • Pana Podinspektora Tomasza Wyczesanego – Komendanta Komisariatu I Policji w Katowicach
  • Pana Henryka Łaszewskiego – byłego pracownika Stowarzyszenia i współtwórcę Studium Informatycznego dla Osób Niepełnosprawnych, w którego organizację zaangażowani byli także Marek i Leszek Turscy – nieżyjący już Patroni Biegu

Po występie młodych artystek ze Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach, gościnnym występie Zespołu T-BIRDS oraz tanecznych pląsach przy muzyce reggae brawurowo wykonanych przez uczestników i terapeutów naszego WTZ „Akcent”, Pani Prezes Anna Zwoźny-Sablik wspólnie z Redaktorem Naczelnym Portalu Nasze Witosa-Załęże Panem Romanem Hojdysem przystąpili do pełnego emocji losowania nagród ufundowanych przez sponsorów.

Występ zespołu wokalnego uczennic SP nr 33 im. Stanisława Ligonia_fot. Krzysztof Śnioszek

Gościnny występ Zespołu T-BIRDS_fot. Krzysztof Śnioszek

Entuzjastycznie przyjęty występ WTZ „Akcent”_fot. Krzysztof Śnioszek

Losowanie nagród – red. Roman Hojdys i prezes Anna Zwoźny-Sablik_fot. Krzysztof Śnioszek

Pani Teresa Turska przekazuje główną nagrodę_fot. Krzysztof Śnioszek

Około południa na Plac Św. Herberta zajechała „kuchnia polowa” z bezpłatną grochówką podarowaną przez Zespół Szkół Prywatnych „Szkoła Jak Dom” i Panią Dyrektor Jolantę Kałużę, oraz bułkami przekazanymi przez Centrum Handlowe AUCHAN Katowice. Pragnienie gasiliśmy wodą mineralną podarowaną przez naszego wieloletniego i niezawodnego Przyjaciela i Dobroczyńcę – Pana Radnego Józefa Zawadzkiego z Rady Miasta Katowice.

Organizacja kolejnej edycji Osiedlowego Biegu Integracyjnego im. Braci Marka i Leszka Turskich nie byłaby możliwa, gdyby nie nasi sponsorzy i fundatorzy nagród, którym serdecznie dziękujemy:

Przypominamy również, że imprezę organizujemy od kilku lat we współpracy i przy wsparciu naszych sprawdzonych, niezawodnych Przyjaciół i Partnerów, wśród których są:

Dziękujemy Dyrekcjom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia i XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego, którzy jako wolontariusze wspomagali przeprowadzenie Biegu. Bardzo dziękujemy Panu Nadkomisarzowi Marcinowi Wieczorkiewiczowi i Policjantom z Komisariatu VII Policji w Katowicach za troskę o nasze bezpieczeństwo.

Podobnie, jak poprzednie edycje Biegu, również tę objęły patronatem medialnym:

Zapraszamy do galerii wspomnień, które uwiecznił na fotografiach Pan Krzysztof Śnioszek z naszego Stowarzyszenia:

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fourteen − 5 =